יולי 6

ממערב לירח – מיכל שלו

west-to-the-moon

יואב סער חי בקיבוץ ומגיל צעיר גאוניותו התבטאה בנגינת פסנתר ביצירות הידועות ביותר כדוגמת בטהובן: "פסטורלית" "אפסיונטה" "ולדשטיין" ועוד. אמו הייתה נורבגית, ובגיל שש נטשה אותו והשאירה לו פצע פתוח לכל ימי חייו. שם הקימה משפחה חדשה ולעיתים רחוקות נפגשה עמו בקונצרטים ברחבי העולם, ואגרה תוך כדי הזמן כל פיסת מידע עליו.

 

במקביל שושלת משפחתו מסופרת מ- 1840, פאריז שולטת בכיפה, ויאולטה הגיבורה חייתה עם סבא וסבתה בהיותה זמרת מופלאה, שרה קלאסיקה ופתחה את אישיותה העצמאית, והגיעה למקומות הגבוהים בסאן ג'רמן והאקדמיה המלכותית, לאורך 2 הסיפורים אנחנו מקשיבים למוסיקה פנטסטית משני הכיוון הקיבוצניק שנולד עם קלידים בפה, וויאולטה, מקורבתו של שופן שמביאה עמו, תינוקת שהולכת לעולמה בגיל צעיר.

 

משך 250 שנה מתגלגלת לה הסאגה ואנו נכנסים לעץ מלא שורשים תרתי משמע, וגם סיפור הכינור שעבר מדור לדור ונשמר, מרגש, והוא ניצל עם בני המשפחה מנורבגיה. לבסוף יואב נישא לאחר שנים לסוכנת שלו מאיה, שאהבתם התבשלה משך שנים, כדי שלא תפגע בקריירה. הם חוו יחדיו את כל המסעות המוסיקליים, עם עולם הלהקות והריקודים עד אשר הגיעו להחלטה.

 

מיכל שלו עשתה עבודתה נאמנה, חקר ההיסטוריה, והדיוקים לגבי גדולי המוסיקאים של אותה תקופה, והחיבור לקיבוץ וליואב סער – עושים את הספר לסוג של אוטובגרפיה  היסטורית.  תגיות: ,
Copyright 2019. All rights reserved.

Posted 06/07/2017 by admin in category "ספרי רומן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *