יוני 2

נתניהו – ביוגרפיה – בן כספית

netaniahoבן כספית העיתונאי ערך מחקר רציני על התופעה שנקראת בנימין נתניהו.

 

לאורך כל הספר – בצורה יחסית מאוזנת, מתוארת משפחתו שבה נולד, כל ילדותו ונערותו, ואפשר להגדיר את גרעין הצלחתו, בחינוך המוקפד, בחיים בארה"ב ששם ספג את האנגלית כשפת אימו.

אפשר לומר שהמטרה שלו קידשה את כל האמצעים. הנחישות הנובעת מלעשות סדר באומה לא תמיד תאמה את אנשי האופוזיציה וכמו-כן גם של הקואליציה.

 

בהיותו בעל שיעור קומה – לא נשברה רוחו חרף כל המשמיצים אותו ואת אשתו, וכל תיקי הפלילים שעומדים מעל ראשו. הוא סימן את הצלת המדינה הזו – אם כי המשפט "הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות".

 

ניתן להשוות את משפחתו להרבה דמויות מן ההיסטוריה שהיתוו את דרכם הלא קלה לפסגה ולעיתים ניתן לחשוב כי ההדוניזם גובר על ההחלטות הדרמטיות שמשרתות את עמנו בכל מחיר, חוזקו הנפשי נובע כפי הנראה, מהקהל המיינסטרימי שדוגל במנהיג בוטח ושם עליו את יהבו מבלי לבדוק בציציות מעשיו שהוליכו אותו לעמדה שכזו.

 

לעיתים נדמה כי שנאתו לתקשורת ולשמאל נובעת מהחלטתם להכשילו, ולזה לא ייתן דרך ואפשרות מתוקף תפקידו.

 

הספר נקרא בנשימה עצורה, בן כספית מתאר בצורה אובייקטיבית ככל הניתן את כל ההיסטוריה של עם ישראל שביבי כמעט בן גילה.

כך אנו מתוודעים בספר הלימודי הזה על המסעות לארץ המובטחת מסוף העידן הפלשתינאי עד היום, כל החיבורים של הדמוקרטיה – וממשלותינו לאורך השנים וכל ראשי הממשלה והתרגילים, והפוליטיקה שלא חפה ממניפולציות ותמרונים מודגשת בספר הנידון – ללא כחל וסרק.

 

חשוב שיהיה בכל בית.


 


תגיות: ,
Copyright 2019. All rights reserved.

Posted 02/06/2018 by admin in category "ספרי אוטוביוגרפיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *