ינואר 21

גן נעמי – ישי שריד

גן נעמי - ישי שרידהגננת נעמי מת"א ליד חוף המציצים, קבלה בירושה את הגן של רעיה, והמשיכה את דרכה באותה מתכונת מיוחדת. לצידה נמצא מרבית הזמן, שעייה, בנה של רעיה, שהורישה לה גם את הקומה העליונה למגורים.

תוך כדי קריאה, נחשפים הקוראים לפעילות של הגן במהלך החגים , ןפעולות שוטפות המחזירים אותם עשרות שנים  לאחור, למחוזות ילדותם ולנוסטלגיה מלאת חן.

נעמי, הינה גרושה עם בן יחיד , נועם, קשוח, ומוזר, שבמהלך הקריאה מצטרף לעבודה גן כצלם ואומן, וזה קצת משחרר אותו מן הניכור והניתוק במהלך חיי היומיום שלו.במהלך עבודתו מתפתח בינו ובין הגננת גוליה רומן המלווה בחשש מפני החבר העבריין שלה.

כמו מתוך חלום בלהות, נכנס לתמונת החיים, איל נדלן, שמגלה כי מבנה הגן לא חוקי, ומתחת לאפה של נעמי הוא מצליח למכרו לכמה דיירים,.נעמי נאבקת בכל כוחותיה, לוקחת הלוואות, חרף אמצעיה הדלים., בניסיון למחוק את רוע הגזירה.

בתוך עולם של עורכי דין שרלטנים, החומריות ונרוע,מכלים כל חלקה טובה. וגם שמתקבלת הצוואה כי הגן בעצם שייך לה, קשה מאד לבטל את מכירת הנכס.תוך כדי משפטים, מנסה נעמי לשדר כי העניינים כרגיל כלפי ההורים, ובכישרונה מצליחה לשרוד את התקופה הקשה. ישי שריד מאד רלוונטי, אקטואלי, ומתמודד בהצלחה עם האמפטיה שאנו מצליחים לחוש לעוול שנעשה לה.


תגיות: , ,
Copyright 2019. All rights reserved.

Posted 21/01/2016 by admin in category "ספרי היסטוריה", "ספרי רומן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *