ינואר 27

חרבו של המלך האראלד

חרבו של המלך האראלדדב גונן קצין לשעבר ומדריך טיולים, חובב מושבע של מיתוסים ואגדות עם ו"מאוהב" בארצות סקנדינביה, התיידד עם נהג מקומי בשם אולה הנסון שבמשך הזמן שמרו על קשר, אולה הזמינו לחתונתו עם בירדה בשנת 2002. כצעד ראשון למסע היה על הסופר לשכנע את אשתו לטוס איתו לשם ע"י תיאור נופיה ותרבות העבר של בסקנדינביה שהייתה "שגורה" בפיו. עם תחילת הנסיעה מתחיל מסע אל העבר של התרבות הוויקינגית שגורמת למחבר להיסחף ולתאר כמדריך וכהיסטוריון את העבר של שלושת מדינות הצפון.
מתקופת האלים הקדמונים: האל – א ו ד י ן אבי האלים, אל הרעם – ת ו ר, והאלה פ ר י ה, עד כל המיתולוגיה המרתקת ומראה בעליל כי החברה הקדומה נשלטה "טוטאל" בידי המין הגברי האלים והקשוח. סיפורי הויקינגים משנת 935 לספירה, מלחמותיהם וכיבושיהם פשוט מרתקים וניכרת השפעתם בכל תחום.

חדירת הנצרות והשתלטותה על האימפריה הרומית והדרך המתועבת בה חדרה, מראה כי לעולם דת ומדינה אינם שילוב אידיאלי. חגים כמו "לוסייה הקדושה" שנחוג כל שנה ב- 13 לדצמבר (מהתקופה שהקיסרות רדפה את המאמינים הנוצריים) עד אשר הם עצמם נישבו באמונת ישוע, מראים את שלטון הצללים של הכנסייה. כל אלה גורמים לנו לשבת עם המחבר ולהקשיב לו כמו לסיפורי "האנס כריסטיאן אנדרסן".

לחובבי היסטוריה מובהקים, לטיילים ממושמעים ויסודיים, לחובבי שיט והאזור, לחובבי מזון זהו מדריך טיולים שמתחרה בכל ספר הדרכה אחר הקשור לסקנדינביה ותרבותה; בסופו של דבר: נא להקשיב לליבנו, להתייחס לחלומותינו, ההפנוט מהלך על הספר וגרם לי לרצות לחיות בדנמרק ולו שנה מחיי.


תגיות:
Copyright 2019. All rights reserved.

Posted 27/01/2011 by admin in category "ספרי הרפתקאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *