יולי 10

כלה – אורה אחימאיר

אורה אחימאיר יצאה לחפש את שורשיה אחרי שיצאה לגימלאות. אימה נפטרה כשהיתה בת עשר. לאחר ששה עשורים גילתה על אימה סיפורים מדהימים, וטרגדיה שקרתה וליוותה אותה לאורך חייה. בניגוד לרצון משפחתה היא נישאה לקצין בריטי יהודי – דוד  שמו – ולאחר ארבעה ימים נרצח בעלה ליד ביתה.

בחקר אודות משפחתה מתגלה העיר צפת על כל צפונותיה ועברה. מרעידת האדמה ועד הפרעות ב- 1929, בעיר העתיקה – עיר המקובלים – שהינה בעיקרה חרדית היום, קיימים שני מוזיאונים שבאחד מהם התגלתה ההזמנה לנישואי אימה עם בחיר ליבה דוד, ומכאן התחיל המחקר אודות המשפחה. לימים נישאה אימה לאביה הביולוגי של אורה ונולדו להם 3 ילדים. מגיל 7 ועד 10 בילתה אורה בשערי צדק, עקב מחלת אימה עד למותה, ולאורך כל שנות הנישואין הקצרות חוט של עצב ודיכאון אפפו את הבית. אביה אהב אותה ללא עוררין וטיפל בה במסירות עד יומה האחרון.

במהלך הספר מתוודעים אנו לבית סבתה וסבה כשריחות האוכל בביתם נשארו דומיננטיים בחייה.

שלושת ילדיה של האם הביולוגית שנפטרה השתנו לבלי הכר כשלקחו סמכות על חייהם, ומנגד נחמה דודתם נכנסה לחייהם, שגרמה לתחושות מרות בביתם תקופה ארוכה.

חקירת אורה אחימאיר את עברה, הצריכה כוחות נפש, והחלטיות ואינטנסיביות. הסיפור הינו מסמך נדיר על תקופה, די עלומה ועל-ידי פתירת הסוד המשפחתי נמסכה מעט שלווה על חייה ונסגר מעגל.

אור נשואה ליעקב אחימאיר קריין ושדרן ותיק בטלוויזיה.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted 10/07/2021 by admin in category "ספרי אוטוביוגרפיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *